تور ارمنستان

ارمنستان نزدیک ترین کشور به ایران یکی از کشورهای توریستی است برای سفرهای زمینی و هوایی توسط آژانس هواپیمایی ساربان گشت کویر . سفرهای ارزان و خوب را با ما تجربه کنید و از سفرهای رویایی خود لذت ببرید. در ادامه اطلاعات کلی در باری این کشور در ارئه میشود

ارمنستان (به ارمنی: Հայաստան، تلفظ: هایاستان) با نام رسمی جمهوری ارمنستان (Հայաստանի Հանրապետություն، هایاستانی هانراپِتوتیون) کشوری در قفقاز جنوبی به پایتختی ایروان است.

نام بومی این کشور در زبان ارمنی هایک می‌باشد که در سده‌های میانه با افزودن پسوند فارسی ستان (به معنای سرزمین) به هایاستان تغییر یافت. این نام به طور سنتی از نام هایک، بنیان‌گذار ملت ارمنی و نتیجهٔ نوح پیامبر، گرفته شده است که بر اساس نوشتهٔ موسی خورنی، تاریخ‌نویس ارمنی، در سال ۲۴۹۲ قبل از میلاد بل پادشاه بابل را شکست داد و ملت ارمنی را در منطقهٔ آرارات بنیان گذاشت.

t1_6096

تور ارمنستان

ARMAN-2

تور ارمنستان ویژه 

آب و هوا

اقلیم فلات ارمنستان قاره‌ای نیمه‌مداری است. میانگین دمای آن در ژانویه بین ۳- تا ۱۵- درجه سانتی‌گراد و در ژوئن بین ۱۵ تا ۲۰ درجه و در چاله‌ها تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد است. میانگین بارندگی سالانه آن ۳۰۰ تا ۸۰۰ میلی‌متر است که در چاله‌ها از ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلی‌متر در سال در نوسان است

رودها و دریاچه‌ها
اکثر رودهای ارمنستان یا به طور مستقیم به رود ارس ریخته و از طریق آن نهایتاً به دریاچه خزر سرازیر می‌شوند و یا از طریق رودهای کورا یا آخوریان به رود ارس می‌ریزند. مهمترین رودهایی که در ارمنستان جریان دارد عبارتند از: رود کورا که از گرجستان سرچشمه گرفته و از طریق رود ارس به دریاچهٔ خزر می‌ریزد، رود آخوریان که در مرزهای ارمنستان با ترکیه جریان داشته و حدود ۴۸۰ کیلومتر طول دارد، رود هرازدان که از پایتخت ارمنستان یعنی شهر ایروانمی‌گذرد و حدود ۱۵۰ کیلومتر طول دارد، رود آرپا که به دریاچه سوان وصل می‌شود و حدود ۱۳۰ کیلومتر درازا دارد و رود وروتان یا بارگیوشات که ۱۸۰ کیلومتر طول درا و یکی از مهمترین رودهای ارمنستان است.سرچشمه رودهای ارس، کورا، زاب بزرگ (شاخه چپ رودخانه دجله) و فرات در فلات ارمنستان قرار دارد.

دریاچه‌های مهم فلات ارمنستان عبارتند از: سوان و وان.

دریاچه سوان در شرق ارمنستان واقع شده است و نقش بسیار چشم گیری در اکوسیستم منطقه ایفا می‌کند و چون در ارتفاع ۱۹۲۴ متری از سطح دریا قرار گرفته، یکی از مرتفع‌ترین دریاچه‌های آب شیرین بزرگ جهان است. مساحت کلی این دریاچه ۵۲۵ مایل مربع است و از آب این دریاچه برای تأمین نیروی الکتریسیته و هم چنین آب شیرین مصرفی شهرها و زراعت استفاده می‌شود.

دیگر دریاچه ارمنستان، دریاچه آرپی است که در شمال‌شرقی این کشور در استان شیراک واقع شده و مساحت آن ۲۲ کیلومترمربع است. 

78 thoughts on “تور ارمنستان

  1. بازتاب: آژانس ساربان گشت کویر با کادری مجرب
  2. بازتاب: هتل کریستال
  3. بازتاب: کاله ایچی|
  4. بازتاب: هتل Mim

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *